Vertrouwenspersoon
VVE wil een veilige voetbalvereniging zijn, waar iedereen met plezier voetbalt en zich thuis voelt binnen de vereniging. Gezamenlijk doen we er immers alles aan om juist grensoverschrijdend gedrag zoals pesten, conflicten en ruzie, discriminatie en seksuele intimidatie binnen onze vereniging te voorkomen om zo te zorgen voor een prettig en veilig sportklimaat.
Daarbij: snel melden, er over praten en zorgen dat er (vroegtijdig) een einde gemaakt wordt aan een ongewenste situatie, maakt dat deze niet verergert en dat herhaling zo voorkomen wordt. Daarom kun je bij ons altijd terecht bij ons vertrouwenspersoon.
Waarvoor kun je terecht bij de vertrouwenspersoon?
Bij de vertrouwenscontactpersoon kun je terecht met vragen die je niet gemakkelijk stelt of waarvan je bang bent dat er niet serieus op gereageerd gaat worden. Dit geldt voor alle leden, vrijwilligers en ouders
Als je vragen hebt over of te maken hebt met bijvoorbeeld:
• pesten en gepest worden
• machtsmisbruik en verbale agressie
• grensoverschrijdend gedrag (machtsmisbruik, verbale agressie, ongewenste intimiteiten): de manier waarop je benaderd en/of aangeraakt wordt door een teamlid, trainer of coach of gedrag dat je als onprettig ervaart
• een vermoeden van grensoverschrijdend gedrag: je denkt dat iemand in jouw directe omgeving hier mee te maken heeft
• de wijze waarop er met je kind wordt omgegaan binnen de vereniging/het team
• iemand die je direct of indirect beticht van ontoelaatbaar gedrag
• het beschuldigd worden van eerder genoemd gedrag
Wat kan de vertrouwenspersoon voor je doen?
Hij of zij luistert naar je verhaal en helpt je zoeken naar mogelijkheden om de situatie op te lossen. Met de inhoud van de gesprekken die er tussen jou en de vertrouwenscontactpersoon van VVE plaatsvinden zal vertrouwelijk worden omgegaan. De vertrouwenscontactpersoon kan je ook helpen bij het indienen van een klacht bij de vereniging, sportbond of politie. Maar gewoon even praten kan ook.
De vertrouwenspersoon zal meldingen rapporteren aan het bestuur, maar zal dit altijd doen zonder namen te noemen en de privacy van de melder in alle gevallen waarborgen.
Wie is de vertrouwenspersoon van VVE?
Geertje Scholten – geertjescholten@hotmail.com / 06-5164486
Geertje is vertrouwenspersoon van VVE. Haar zoons spelen als jeugdlid bij VV Eastermar en tevens is zij betrokken bij de vereniging als secretaris. Vanuit haar werk in de zorg, als manager van een huisartsenpraktijk, heeft zij affiniteit met het aangaan van vertrouwelijke gesprekken en kan zij leden steunen en verder helpen en steunen bij problemen en overschrijdend gedrag binnen de vereniging.